Агенство моделювання ситуацій (АМС) оприлюднило рейтинг 20 українських політиків, які впливатимуть на політичне життя країни у червні. Це традиційно президент Петро Порошенко, його новий прем’єр-міністр Володимир Гройсман та генеральний прокурор Юрій Луценко. Традиційно сильні позиції у лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
«Досвідчений політик, який максимально використає «фактор Савченко» на власну користь», - йдеться у дослідженні.
Однак, на думку політологів важливих соціально-політичним фактором в країні стала поява Надії Савченко , яка «може стати центром групування опозиційно налаштованих до влади політиків, громадських діячів, парламентарів. В будь-якому випадку слід враховувати: щодо Савченко існують значно завищені суспільні очікування. А це означає, що є великий суспільний попит як на постать рівня Савченко, так і на її активні дії в українській політиці», - вважають експерти.
Індекс модельованої політичної активності (ІМПА) у червні політологи також віддають екс-керівнику СБУ Валентину Наливайченку. «Ще на початку березня він створив на платформі Антикорупційного руху громадсько-політичний рух «Справедливість» із достатньо серйозними претензіями на трансформацію в повноцінний політичний проект. Ідеї В.Наливайченка щодо «нульової толерантність до корупції», прозорості економічної політики, створення «армії гідності», яка буде займатися адаптацією ветеранів АТО, близькі багатьом виборцям – тож соціальну нішу можна визнати обраною вдало», заявили у агенстві. На думку заступника директора Агенства моделювання ситуації Олексія Голобуцького, інтерес до Наливайченка також підігрівають чутки про його ймовірну участь на довиборах у Верховну Раду по одному з округів.
Окрім того, В.Наливайченко залишається політичним партнером Ю.Тимошенко. Тому в червні можливі одразу два напрями інформаційної активності В.Наливайченка:
- за вектором розкрутки власного громадсько-політичного проекту «Справедливість»;
- за вектором позиціонування в якості одного із лідерів демократичної опозиції.
Загалом серед найбільш очікуваних інформаційних приводів червня політологи називають вибори нового голови ЦВК, лідера фракції БПП, анонсоване повернення в Україну політв’язнів і можливе загострення конфлікту на Сході напередодні 22 червня.