Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/gromads_ka_aktivnist__-_zaporuka_uspishnosti_derzhavi_
Для того, щоб достойно жити в багатій, процвітаючій країні необхідно перестати бути байдужим до подій, які відбуваються навколо твоєї особистості. Не тішити себе виправданнями на кшталт "моя участь нічого не змінить" чи "не маю часу на таку безоплатну працю".
Саме позиція громадян має формувати внутрішню політику держави. На жаль своєю неактивністю ми віддали право диктувати правила в країні олігархам та їхнім служакам. Відсутність організованої громадської позиції, яка має бути направленою на розв'язання суспільних, тобто наших з вами проблем, створює сприятливе підгрунтя для вакханалії інтересів безсовісних хапачів народного добра.
Чим більше громадян зрозуміють про необхідність проявляти громадську активність в ситуаціях коли вони стикаються з проблемами , які зачіпають не лише їх, але й інших людей і візьмуться за розв'язання цих проблеми щоб змінити несприятливі ситуації у взаємодії та співпраці з іншими людьми - як тими хто знаходиться в такому ж положенні чи має ті ж проблеми так і співробітниками різних установ чи органів влади, тим швидше ми побудуємо правову державу.
Створення громадянського суспільства в державі справа не одного дня. Розуміння дотичності до роботи громадських об'єднань ще не вихована в середовищі пересічних громадян. Ними це сприймається як щось чужерідне та не зрозуміле і розцінюється як різновид політики. Доля правди в цьому є. Але потрібно людям зрозуміти, що якщо не впливати на політику, то вона сама буде впливати не самим найкращим способом на них.
На сьогодні в Україні збільшується кількість громадських об'єднань. Найкраще з них організовані класичні "грантові" громадські організації. Але отримання певного фінансування під описану в грантовому проекті проблему на жаль не вирішує її в повній мірі. Діяльність таких організацій значно менше зачіпає широкі версти людей.
Волонтерські об'єднання зіграли дуже важливу роль в момент розгубленості державних мужів в збройному конфлікті на сході країни. Такий приклад згуртованості українців знайде своє достойне місце в історії. Але тотальне зубожіння народу робить свою чорну справу. Ділитись з армією своїми копійчаними доходами люди вже не спроможні. Та й на фоні озвучених державним керівництвом мільярдних витрат на утримання армії "копійчаний" внесок громадянина виглядає не зовсім "величним". Як на мене, то більш дієвим був би організований громадський вплив на контроль використання тих державних коштів, якими є фактично сплачені нами податки.
Потужним механізмом для розвитку громадянського суспільства є інституція Громадських рад при виконавчих органах влади. При бажанні самих представників громадських об'єднань - членів ГР, та владних органів можна налагодити корисну взаємодію з метою подолання кризисних моментів. Але для цього потрібно мати певний рівень культури і толерантність у взаємному спілкуванні. Членам громадських рад потрібно навчитись спілкуватись з чиновниками на їх мові "ділових паперів", а чиновникам відкинути свою зверхність, перестати недооцінювати можливості активних людей та не сприймати громрадівців, як зазіхачів на їх повноваження та "крісла".
Та все ж найдієвішим способом впливу на державну політику є безпосередня робота в представницьких органах місцевого самоврядування – радах.
Закон про місцеві вибори 2015 року зобов'язав активних громадян, які вбачають реалізацію свого потенціалу у входженні до виборних органів територіальних громад, які наділені повноваженнями вирішувати питання місцевого значення визначитись з вибором тієї партії, яка їм найближча по духу та світогляду.
Є очевидним те, що партія "ПРОГРЕС" в такий короткий термін об’єднала навколо себе людей з активною громадською позицією та впевнено крокує до перемоги у виборах. Це вказує на правильність оголошеного її керівним складом напрямку та бачення шляхів розвитку нашої держави.
Автор: член Громадської ради при Рівненській ОДА Дорошева Алла Миколаївна.
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи