Проблема високого рівня злочинності завжди стояла в Квасилові досить гостро. Нічого не змінилося і останнім часом. Пияцтво та наркоманія, дрібне хуліганство – ось речі, які хвилюють законослухняних мешканців Квасилова. Уже більше шести років усім цим негативним явищам протистоять члени громадського формування «Павопорядок». З її керівником Дмитро Громенком поспілкувався кореспондент порталу «Інший Квасилів».
– Як створювалося громадське формування «Правопорядок», пане Дмитре?
– Заснували його в 2009 році. Я був одним із перших членів формування, а вже в 2011 році став керівником «Правопорядку». Нового дихання діяльність формування набула під час Революції гідності, на початку 2014 року. Оскільки ми тоді були єдиним офіційно зареєстрованим громадським формуванням у Рівненському районі, то на рівні району прийняли рішення, щоб усі інші подібні організації вступили у наші лави. Тоді в Квасилові відбулися великі збори. На них з’явилося чоловік 50 з усього району. Звісно, не всі залишилися, але людей в «Правопорядку» зараз вистачає. Лише в Квасилові нині зареєстровано 25 членів нашого громадського формування, троє з яких є помічниками дільничного інспектора.
– Що спонукало вас особисто приєднатися до «Правопорядку»?
– Річ у тім, що я є жителем Квасилова, і мені не байдужа ситуація в селищі. В Квасилові проживають також мої діти, родичі. Тож хочеться, щоб тут був спокій.
– Які головні напрямки діяльності громадського формування?
– Члени громадського формування «Правопорядок» проводять постійні патрулювання вулицями Квасилова. Якщо в містах подібні патрулювання можна здійснювати тільки спільно з працівниками поліції, то в селищах подібна вимога відсутня, що дозволяє нам діяти самостійно. Виявляємо порушників закону і доправляємо їх у відділок поліції. Оскільки дільничний поліцейський в Квасилові на чергуванні переважно один, то ми йому допомагаємо. Коли на номер 102 поступає виклик про здійснення правопорушення, на місце події вирушають переважно члени «Правопорядку».
Входить в число нашого громадського формування і чимало підприємців Квасилова. Звісно, вони не здійснюють патрулювання, але підтримують порядок у своїх закладах і завжди готові допомогти.
– Яким чином бажаючі можуть вступити до громадського формування «Правопорядок»?
– Людина, яка бажає до нас приєднатися, повинна мати 18 років. У неї має бути бажання стати членом формування та дотримуватися закону. На етапі, коли відбувається вступ нового члена в «Правопорядок», ми через районний відділ поліції дізнаємося, чи не має ця людина судимостей. Завжди питав хлопців, які хотіли до нас приєднатися, яка їх справжня мета. Якщо просто отримати зброю – то нам не по дорозі. Окрім співбесіди з потенційними членами формування, проводимо для них ще й навчання, яке організовує районна поліція.
– З приводу яких проблем до вас найчастіше звертаються мешканці Квасилова?
– Переважно, це – сімейні, побутові конфлікти, крадіжки. Раніше часто скаржилися на розпиття спиртних напоїв в невстановлених місцях. Зараз же любителі спиртного більше ховаються, не п’ють так відкрито. До того ж, громадське формування «Правопорядок» долучається до усіх масових заходів, що відбуваються в Квасилові.
– Наскільки налагоджена співпраця між «Правопорядком», владою селища та поліцією?
– З поліцією співпрацюємо дуже тісно, адже знаходимося в одному приміщенні. А от з новою владою взаєморозуміння поки бракує. Однак, у нас і так роботи вистачає. Є оперативні розробки, тож відпрацьовуємо їх.
– Які найрезонансніші порушення та злочини в Квасилові можете згадати? Як на них реагували члени вашого громадського формування?
– Одразу пригадується історія, коли одна зі злочинних груп грабувала магазини у Рівненському районі. Одного дня вони обікрали і квасилівський магазин. У той час міліція їх вже «вела», тож злодіїв піймали саме в нас. А членів громадського формування «Правопорядок» вже після затримання злочинців попросили перекрити магазин, щоб нічого не зникло.
Крім того, був випадок, коли до нас поступила інформація, що квасилівська молодь, як у 90-ті роки минулого століття, буде битися з колоденською на території нашого селища. З’ясовували стосунки тоді через дівчину. Хлопців прибуло чимало. Половина з них – борці. Але ми провели з ними профілактичну бесіду і до бійки не дійшло.
– Які проблеми, пов’язані з порушенням громадського спокою, ви б назвали сьогодні найсерйознішими у Квасилові?
– В першу чергу це – наркоманія. На жаль, у нас немає достатньо повноважень, щоб самостійно затримувати наркоманів та тих, хто продає наркотики. Потрібні офіційні скарги на мешканців селища. Лише тоді на місце події з’явиться оперативна група. Як, приміром, це було в будинку по вулиці Молодіжній, 1, де ми затримали хлопця, що зловживав наркотиками та поводив себе неадекватно.
– Останнім часом багато говорять про хулігана, який розстрілює в Квасилові ліхтарі із пневматичної зброї. Чи є можливість його затримати?
– Якщо громада селища хоче, щоб ми його піймали, кожному мешканцю Квасилова потрібно бути уважним. Варто зрозуміти, що біля кожного ліхтаря ми поставити членів «Правопорядку» не можемо. Тож усім людям треба слідкувати за підозрілими діями порушників громадського спокою, і повідомляти нас про те, де вони були, що вчинили і у що були одягнені.
– Нещодавно одразу три представники громадського формування «Правопорядок» стали депутатами Квасилівської селищної ради. Які питання будете відстоювати в раді в першу чергу?
– Окрім трьох депутатів маємо також і свого члена виконавчого комітету селищної ради. Це – Роман Семенюк. Усі наші представники при владі слідкуватимуть за дотриманням законності та порядку. Це – наші головні пріоритети.
http://kvasyliv.rv.ua/
Ви можете залишити коментар нижче.