Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1681824863-scho-take-temniy-rom-ta-yak-yogo-piti
Існує два різновиди рому — світлий і темний. Після подвійної дистиляції будь-який ром виходить безбарвним. Але потім його витримують у металевих чанах для отримання світлого напою, в обпалених зсередини бочках — для темного, завдяки чому він набуває насичено-бурштинового відтінку, терпкого смаку і вищої міцності. Для порівняння, у чорному ромі міститься 44–47% спирту, тоді як у білому — 40–44%.
Сьогодні купити якісний темний ром можна в деяких інтернет-магазинах, наприклад тут: https://goodwine.com.ua/ua/krepkie/rom.html. Далі — про особливості виробництва темного рому, його смакові характеристики та правила вживання.
Сусло з патоки цукрової тростини піддається подвійній дистиляції. Потім напій розливають по дубових бочках мінімум на 3 роки. За цей час ром стає темним, а також набуває характерного смаку й аромату. Деякі виробники для прискорення процесу виготовлення додають карамель. Але в цьому випадку дещо змінюється характерний смак рому та погіршується його якість.
Сьогодні близько 80% рому роблять на Карибських островах. Лідерами з виробництва якісних марок є Куба, Пуерто-Ріко та Домінікана. Також хороший темний ром виготовляють в Індії та Гватемалі.
У смаковій гамі справжнього чорного рому присутні солодкі ноти зі шлейфами прянощів, спецій і тропічних фруктів. Напій характеризується особливим ароматом, зітканим із відтінків мигдалю, спецій, карамелі та шоколаду.
Перед подачею необхідно охолодити напій приблизно до 18 градусів. Це ідеальна температура, за якої розкриваються всі відтінки смаку напою, а з палітри ароматів зникає запах спирту.
Ром розливають у келихи для віскі або фужери для коньяку. Краще віддавати перевагу ємностям з тонкого прозорого скла, щоб під час дегустації також насолоджуватися гарним глибоким відтінком міцного алкоголю.
Темний ром — це класичний дигестив, тобто його подають наприкінці обіду чи вечері. Для закуски найкраще підходять темний шоколад і фрукти. Найчастіше темний ром п'ють зі скибочками апельсина, посипаними корицею.
Оскільки світлий ром не відрізняється багатою палітрою смаків та ароматів, його найчастіше не п'ють у чистому вигляді, а використовують для приготування різних алкогольних коктейлів. Найпопулярніші з них:
Також на основі світлого рому готують зігріваючий грог. Особливо гармонійно світлий ром поєднується із фруктовими соками.
Темний ром часто п'ють у чистому вигляді. Також його використовують у кулінарії — для консервації фруктів та ягід, приготування десертів.
ром
чорний ром
goodwine
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи