Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1667219071-suspilstvo-volonteriv-lyudyam-soromno-otrimuvati-bilshe-nizh-viddavati---volonter--batkivschini--olena-nezdyur-dika
Про те, як бізнес підтримує військових, про стійкість громадської позиції та рушії розвитку говорили з Оленою Нездюр-Дикою, волонтеркою, директоркою приватного підприємства «Торговий центр -Д», депутаткою Рівненської міської ради від «Батьківщини».
Ви – підприємниця і, йдучи до міської ради, планували відстоювати, в тому числі, права підприємців. Хто зараз приходить до вас на прийом і з якими питаннями?
Які проблеми поєднували підприємців Рівного останнім часом?
З якими викликами, пов’язаними з війною, зараз стикнулися підприємці галузі торгівлі?
Ще до того, як ви стали депутаткою міської ради від «Батьківщини», як представник підприємців ви стукалися до дверей Рівнеради. Які гострі питання намагалися вирішити тоді і що вдалося зробити зараз?
Як нинішня, так і минула каденція депутатів були критично налаштовані до питання продовження оренди. Тоді на нас, підприємців ринку, створювався інформаційний тиск. Ми об’єдналися, ми відвідували засідання міськради, щоб пояснити власну позицію та переконати депутатів.
Чи є це гострим питанням зараз?
Але зараз підприємці поринули в волонтерську діяльність. У цьому ви відчуваєте себе організатором чи радше волонтером?
Яким став волонтерський рух після 24 лютого?
Допомагали організаційно та фінансово?
Хто волонтерить у вашій команді?
Чи отримуєте зворотній зв'язок? Як люди реагують на допомогу?
Чи є кому виконувати постійну кропітку роботу: пакувати, складати, відправляти?
Наразі об’єм гуманітарної допомоги (за запитами і за можливостями) падає чи зростає? Як формується запит?
Щодо переміщених осіб: чи діє програма релокації бізнесу у вашій сфері? Чи допомогти конкретно якомусь підприємцю релокуватися?
Що стосується Ринку, то до нас переїхали, наприклад, підприємці з Барабашова (Харків). Знайома з підприємцем, який переїхав ще у 2014 році з Луганська. Його родина подорожувала Україною, зупиняючись то тут, то там на декілька днів. Рівне їм сподобалося: вони почали з одного кіоску на ринку, а тепер мають цілу мережу.
Чи готові колективно працювати над проектом відбудови економіки після перемоги? Що б рекомендували запровадити?
В цілому держава повинна всіляко сприяти бізнесу, який прагне створювати робочі місця. Потрібні доступні кредити, нехай з мінімальним терміном, але безвідсоткові, потрібне спрощення системи продовження оренди тощо. Тарифи на енергоносії для бізнесу в рази вищі, ніж для населення. Як може наша продукція бути конкурентоспроможною, якщо ми виробляємо її на таких тарифах? Має щось змінитися для того, щоб наша продукція була конкурентною і якісною.
Друге питання відбудови – це благоустрій громади. Ми, наприклад, опікуємося територією гідропарку. Відремонтували пішохідний міст, розпочали реконструкцію мосту. У нас є дитячі команди по пляжному волейболу – ми облаштували для них спортивний майданчик і утримуємо власним коштом, з літа по жовтень у нас тренуються команди. Тут комфортно: душові, роздягальні тощо. Після перемоги продовжимо проводити чемпіонати.
рівне
новини рівного
новини рівненщини
рівненські новини
Олена Нездюр-Дика
батьківщина
волонтери
ВО "Батьківщина"
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи