«За протоколом, станції не працюватимуть, якщо, наприклад, зверху полетять бомби. У такому разі станцію зупиняють, вона розвантажується до припинення загрози.
На випадок відключення зовнішнього електроживлення на АЕС, за допомогою потужних дизель-генераторів починає працювати система автономного електроживлення. Українські атомні станції готові до такого режиму роботи: запас дизельного палива, що є на АЕС, значно перевищує встановлені нормативи.
Крім того, українські енергоблоки готові навіть до падіння літака з неба, адже оболонка і корпус реактора передбачають відповідні ризики.
Не завадить безпечній роботі АЕС і ймовірна відсутність інтернету чи телефонного зв'язку. Атомні електростанції стабільно працюватимуть, як це було й у доінтернетні часи. У разі відсутності зв'язку АЕС також спокійно функціонуватимуть в автономному режимі, адже на станціях передбачені і діють необхідні внутрішні засоби зв'язку.
Щодо запасів ядерного палива на українських АЕС, то ще в 2014 році спеціальна місія з безпеки уряду США розробила низку рекомендацій в атомній сфері у разі військового нападу.
Однією з ключових рекомендацій було – забезпечити станції ядерним паливом на два роки завантаження у разі припинення постачання палива з РФ. Цю рекомендацію ми виконали.
У різні роки в Енергоатомі траплялись ситуації, коли працювали «просто з коліс»: привозили пальне та одразу завантажували. Зараз у нас наявні запаси палива більше ніж на два роки роботи. Це з урахуванням того палива, яке вже завантажене в реактори.
Усі наявні реактори, що сьогодні працюють на російському паливі, ми можемо перевести на паливо Westinghouse за два роки. Ми могли б і швидше, але нашому американському партнеру для цього потрібно наростити свої потужності.
Ще один крок до безпечної роботи АЕС та енергонезалежності України – запуск стратегічного об'єкту – Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильскій зоні.»