Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1592843099-rivnenschinu-podilili-po-novomu
Уряд затвердив новий перелік районів у країні. Тепер справа за Верховною Радою – народні депутати мають розглянути і проголосувати законопроєкт. Якщо його підтримають, в Україні утворять 129 районів замість нинішніх 490 і місцеві вибори у жовтні 2020 року відбудуться вже в цих районах.
Пише https://4vlada.com
Розповідаємо, на які райони поділили Рівненщину, чому саме так і що чекає на посадовців районів, які мають зникнути. У темі допоміг розібратися консультант Офісу реформ Асоціації міст України у Рівненській області Василь Курилас.
Децентралізація в Україні триває шостий рік – від 2015 року. Розпочалася вона зі створення об’єднаних територіальних громад. «Четверта влада» вже розповідала, як відбувався цей процес. Наразі триває завершальний етап – укрупнення районів.
Рівненська область зараз поділена на 16 районів. За новим проєктом Кабінету міністрів, складатиметься з чотирьох. Це Дубенський, Рівненський, Сарненський та Вараський райони.
За рекомендацією Міністерства регіонального розвитку, у районі має жити принаймні 150 тисяч мешканців. За проєктом, у Вараському районі, який мають створити, буде менше людей. Ілюстрація з сайту Рівненської ОДА
Василь Курилас каже, що під час планування районів консультанти Офісу реформ керувалися рекомендаціями Міністерства регіонального розвитку:
Василь Курилас консультує з правових питань в Офісі реформ рівненського відділення Асоціації міст України. А ще очолює Рівненський обласний контактний центр – гарячу лінію в обласній держадміністрації
За словами Василя Куриласа, спочатку орієнтувалися на вже створені в межах медичної реформи три госпітальні округи із центрами у Рівному, Сарнах і Дубні. Проте виявилося, що у Рівненському окрузі мешкає надто багато, як для району, людей, а в Сарненському окрузі – завелика територія. Тому вирішили створити ще Вараський район.
Громади нинішнього Зарічненського району увійдуть до складу Вараського.
Василь Курилас розповідає, що люди були проти, бо немає прямої дороги до Вараша. Щоб доїхати до майбутнього районного центру, їм доведеться робити значний гак: спочатку їхати до Дубровиці, потім до Сарн, а потім – у Вараш. Але в обласній адміністрації людям вже обіцяють побудувати дорогу.
– Вони отримають сполучення, буде територіальна дорога Вараш-Зарічне, – каже Василь Курилас.
Якщо Верховна рада підтримає рішення Кабміну, ми отримаємо обласну адміністрацію, якій підпорядковуватимуться чотири районні адміністрації, а вони вже співпрацюватимуть із адміністраціями ОТГ. Також буде обласна рада, чотири районні ради й місцеві сільські, селищні й міські ради.
– Концепція децентралізації 2014 року передбачала внесення змін до Конституції. Тепер видно, що їх не буде. Тож адміністрації залишаються, – каже Василь Курилас.
Посадовець має на увазі, що спочатку адміністративна реформа передбачала ліквідацію обласних і районних державних адміністрацій і передачу їхніх повноважень місцевим громадам.
За словами Василя Куриласа, внаслідок реформи міста обласного значення у фінансуванні чи в питаннях виконавчої влади будуть підпорядковуватися районним радам, як і об’єднані територіальні громади. А зараз – напряму обласній раді.
Також посадовець каже, що реформа передбачала створення виконавчих комітетів при обласних радах. Як це зараз є в міських. Але напевне не знає, наскільки зміниться законодавство. Точно може сказати одне: у Рівненській області буде 4 райони і 64 об’єднані територіальні громади.
Про перспективний план формування територій громад Рівненської області можете прочитати в публікації «До Рівного приєднають Квасилів: уряд затвердив план 64-х об'єднаних громад області».
За словами Василя Куриласа, у Міністерстві регіонів вже розробили, а уряд затвердив законопроєкт, який регулюватиме реорганізацію адміністрацій і рад нинішніх районів. Їх об’єднають.
– Але для зручності людей якісь представництва влади на місцях залишатимуться, – додає Василь Курилас.
Урядовий портал повідомляє, цитуючи міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, що саме цей проєкт пояснить «питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань».
Цей проєкт також має проголосувати Верховна Рада – влітку, поки не піде на канікули.
Тож цей поділ на чотири райони має відбутися до місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня.
Джерело: https://4vlada.com
асоціація міст України
Курилас
районні центри
ОТГ
поділ
райони
рівненські новини
новини рівненщини
новини рівного
рівне
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи