Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1591114365-u-seli-zarick-rivnenskogo-rayonu-miscevi-zhiteli-viyavili-na-gorodi-pliti-chasiv-kiivskoi-rusi
Як повідомляє «ТСН», ці плити часів Київської Русі. Пише https://rivnepost.rv.uaЗараз науковці рятують середньовічні знахідки, адже бояться, щоб місцеві їх не розбили. Селянка Тетяна Воляник розповідає, що мусили відсунути кам’яні брили від городу, адже вони заважали трактору:
«Вони років з п'ятнадцять лежали у траві, бо ніхто не знав, що це таке».
Колись в селі старожили розповідали, що у полі було захоронення, про те, у якому самі місці, вони не знають. Адже поле велике. Археологи діляться, що у таких кам’яних саркофагах ховали найвищу знать – князів. Восени, коли селяни зберуть врожай, на місці знахідки археологи проведуть розкопки.Наразі плити доставили до музею Пересопниця.
Джерело: https://rivnepost.rv.ua
рівне
новини рівного
новини рівненщини
рівненські новини
Заріцьк
поховання
археологи
князі
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи