Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1573726412-cili-stalogo-rozvitku-ochima-studentiv-obgovorili-u-rivnomu-foto
З 12 травня 1954 року Україна є членом Організації Об᾽єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО. Наразі Україна імплементує Програму розвитку ООН, реалізуючи одну з важливих цілей ‒ забезпечення якісної освіти впродовж життя людини.
7 листопада в НУВГП відбулася значуща подія: в Клубі інтернаціональної дружби відбулося урочисте засідання ‒ «Цілі сталого розвитку ООН очима студентів». Захід організований працівниками Центру міжнародного співробітництва та освіти (директор ‒ Тимощук Ігор Олександрович) суспільно з кафедрою Менеджменту (доц. каф-ри Окорський Віталій Петрович).
У невеличкому інтерв᾽ю Ігор Олександрович розповів, що зустрічі такого формату відбуваються щорічно, вони вже стали традиційними. Ось уже кілька років поспіль іноземні і українські студенти мають нагоду зустрітися у дружньому колі, дізнатися про нові досягнення у питаннях науки і освіти як в Україні, так і в інших країнах світу. Молодь знайомиться з використанням досвіду ООН щодо розв᾽ язання соціально-економічних проблем, експертної допомоги в інтересах державного будівництва України та інших країн, які є членами Всесвітньої організації, а також із заходами, що сприяють підвищенню якості освіти. Директор Центру на моє запитання: «Чи бачите ви подальшу перспективу в успішному залученні іноземців отримувати освіту в Україні, зокрема в НУВГП?», ‒ відповів: «Так, я вбачаю непогану перспективу в цьому питанні. Уже зараз в нашому виші навчаються юнаки і дівчата з 25-ти країн світу. Нашим університетом також ініціюється укладання договору з навчальними закладами Турції».
Українські студентки вишу Харкевич Марина та Іллюкова Марина докладно повідали про «Роль молоді у досягненні цілей сталого розвитку ООН до 2030 року». Поглибив знання студентської молоді короткометражний фільм «Глобальні цілі України». Про Україну, проблеми і досягнення держави розповіла студентка вишуАнастасія Бухало.
Жваво, цікаво, у супроводі відеофільмів та слайдів відбувалася розповідь-презентація іноземних студентів своєї країни. Слід зауважити, що всі вони намагалися привернути увагу присутніх певними позитивними змінами та досягненнями у різних галузях суспільного та освітньо-культурного життя своєї держави.
Перед студентами, викладачами, гостями виступили: Шоєва Мавзуна ‒ (Таджикистан); Фірдаус Торабі ‒ ( Марокко); Фатіма Ахамада та Фуад Ідарус ‒ ( Коморські Острови); Ділеверханов Бахрам ‒ ( Тукркменістан); Хана Тегегн ‒ (Ефіопія); Дзему Чжан ‒ (Китай). Рясними аплодисментами присутні урочистого дійства нагороджували художні виступи своїх друзів. Фатіма Ахамада ‒ слухачка підготовчого відділення (гр. ПВА-4) вразила слухачів ніжністю. виразністю, красою виконання коморської національної пісні, а запальні танці лівійських і ...студентів Амеліханова Закіра та Кадирова Юсупа примусили присутніх викликати танцюристів на «біс». На завершення засідання Клубу інтернаціональної дружби виступив Солодкий Владислав Олександрович, начальник Відділу роботи з іноземними громадянами. Він нагадав присутнім про щорічне святкування в усьому світі Дня Організації Об᾽єднаних Націй ‒ 24 жовтня. Нагадав, що вперше почали відзначати цю дату в 1948 році, заснована ж організація була ще у 1945 році. Саме тоді вступив в силу Статут ООН). Владислав Олександрович привітав усіх з визначною датою і подякував присутніх за активну участь у підготовці до урочистого засідання.
Зустріч студентів була корисною, пізнавальною, яскравою. А емоційні розповіді посланців різних країн і континентів зацікавили присутніх і спонукали до нових знайомств і дружньому спілкуванню. В цей день розповіді про свої країни звучали на різних мовах, але з усіх мов гордо і велично звучала з вуст студентів-іноземців саме українська, державна мова країни, в якій вони навчаються, де може здійснитися їхня заповітна мрія ‒ отримати професію за покликом душі та серця.
Віра Мельникова ст. викладач НУВГП,
член спілки журналістів України
рівне
новини рівного
новини рівненщини
рівненські новини
ООН
студенти
освіта
суспільство
НУВГП
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи