Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1545549016-oberemok-virshiv-i-kazok---prezentuvali-v-rivnenskiy-oblasniy-naukoviy-biblioteci
20 грудня в Рівненській обласній науковій бібліотеці відбулася презентація чудової книжечки для дітей «Оберемок віршів і казок від рівненських письменників». На святі книжки були присутні автори книжки – літератори Рівненщини, третьокласники з Рівненської школи №1, їхні батьки, вчителі, працівники бібліотеки.
Ведуча заходу - завідувачка відділом мистецтва Анжела Хомедюк поздоровила дітей з новорічними святами, що наближаються, побажала усім доброго здоров’я, успіхів у навчанні і запросила їх якомога частіше навідуватись до бібліотеки.
Цікаво і жваво відбувалося представлення нової книжки. Це вже другий колективний збірник письменників Рівненщини, написаний для дітей. Перший вийшов у 2016 році, ініціаторами якого були письменники і журналісти Анна Лимич і Віктор Мазаний. Організатори заходу зуміли зробити справжнє дитяче свято: школярі спілкувалися з авторами віршів, грали у філологічні ігри, разом з поеткою-бардом Лідією Гольонко співали пісень, демонстрували сценки з ляльками Олени Медведєвої.
Перед поціновувачами дитячого художнього слова виступили літератори Рівненщини, твори яких увійшли до збірника: Зоя Дідич, Неоніла Диб’як, Лідія Рибенко, Лідія Гольонко, Олена Медведєва. Цікавими були розповіді про підготовку до видання вищеназваної книги редактора-упорядника Неоніли Диб’як та художниці Ольги Карнової, а також видавця Олега Зеня.
Пані Неоніла розповіла про відбір, редагування та упорядкування потенційних друкованих творів, про специфіку праці з художником-ілюстратором пані Ольгою Карновою.
Змістовним, корисним і ненав’язливим у повчанні присутніх школярів був виступ рівненського письменника та журналіста Віктора Мазаного. Він у доступній формі говорив з молодшими школярами про серйозні речі: про самобутність і красу української мови, про збереження мови, про неприпустимість вживання в мові лайливих слів та слів-сленгів.
А поет, письменниця, журналіст Анна Лимич повідала юному зібранню про ідею створення першого збірника, редактором якого вона була, розповіла щемну історію про врятованих кошенят і «народження» віршів про тваринок.
Окремо хочеться зазначити талант художниці-ілюстратора Ольги Карнової, котра своїми чудовими яскравими малюнками прикрасила видання. Кольорова гама світла, ніжна, малюнки динамічні, виразні, чуттєві. А ще – це наскрізне почуття гумору і вміння передати настрій і емоції героя твору. Великим плюсом є і те, що в книзі для дітлахів присутнє візуальне прищеплення маленьким українським громадянам почуття патріотизму та любові до національних символів: вишиванки, віночки, державний прапор.
Автори книги – літератори з власним, вже сформованим літературним почерком, із самобутньою природністю зображень життєвих реалій, зі знанням психології дитини. Власні життєві принципи, свою філософію етичні та моральні погляди на життя вони втілили у своїх творах.
Чи легко писати вірші для дітей? Я думаю, що ні. Адже автор повинен поринути у країну «Дитинство», окрім цього він повинен знати основні правила написання творів для дітей: образність, графічність, присутність елементів гри, близькість розташування рим, ліричність, мелодійність та інші.
Відрадно констатувати, що усі автори впоралися з нелегким завданням. Адже дитина у своїх почуттях-сприйняттях непідкупна маленька особистість. І їй подобається, або не подобається авторський продукт. Вони, наші маленькі кумедні люди, – головні цінителі і судді. Бурхливими оплесками діти реагували на прочитані для них твори. Як кажуть, коментарі тут зайві!»
Діти не переносять повчань, висловлюване повчання (мораль) завжди нудна й миттєво вилітає з дитячих вух. А дитяча книжка ненав’язливо формує цінності, світогляд і характер майбутньої особистості. Формується ставлення до навколишнього світу, реагування на добро і зло. Книги сприяють набуттю таких рис характеру як: чесність і відвертість, повага до людей, а оповідання, казки, віршики виховують почуття обов’язку перед батьками і молодшими братиками й сестричками, навчають відповідальності за доручену справу, формують духовні цінності, найщиріші людські почуття – почуття патріотизму, любові до рідного краю.
Література – кращий, найрозумніший вихователь. І це добре розуміють рівненські письменники і поети. Своїм художнім влучним словом вони намагаються вплинути на розвиток дитини, щирим серцем вболіваючи, аби наступне покоління українців мало найкращі людські риси.
Подякуймо колективові авторів, видавцеві книги «Оберемок віршів і казок», організаторам заходу за гарний новорічний подарунок нашим українським дітям, побажаймо і надалі створювати літературні шедеври для малят і пропагувати українське художнє слово.
рівне
новини рівного
новини рівненщини
рівненські новини
20 грудня
«Оберемок віршів і казок…»
презентували
Рівненська обласна наукова бібліотека
Олег Зень
Неоніла Диб'як
Анна Лимич
Ольга Карнова
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи