Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1536664450-u-rivnomu-vchetverte-proyshov-festival--zelo
В минулі два вихідні дні 8-го та 9-го вересня на подвір’ї Рівненського краєзнавчого музею розмістились невеличкі локаційні зони вже традиційного для рівнян фестивалю «Зело».
Нагадаємо, що у 2015 році вперше на афішах новаторських заходів Рівного з’явилося слово «Зело», що мало означати єднання людини з природою і пропаганду здорового способу життя. Одним із основних ініціаторів і організаторів цього об’єднання став здолбунівчанин Юрій Шепелюк. Перші два роки локацією фестивалю в обласному центрі був парк імені Т.Г.Шевченка. Надалі за ініціативи музейників «Зело» перемістилось на подвір’я Рівненського краєзнавчого музею.
Цього року учасниками фестивалю стали неймовірно цікаві люди, які в сучасному техногенному «захіміченому» світі віднаходять ті острівки чистого природного і так необхідного людям продукту, які вміють вирощувати, створювати своїми руками, можуть показати, розповісти, переконати, навчити інших жити в гармонії з природою і усім оточуючим середовищем.
Подружжя рівнян Наталка та Анатолій Костики десять років тому зайнялись фермерством в с. Уїздці Здолбунівського району. На дідівській землі вони – музикант та інженер за фахом – почали сіяти зернові, створили власну сімейну компанію органічного землеробства "Еко гармонія" і з вирощеного борошна самостійно випікають хліб на заквасці. Із свята можна було йти, придбавши смачний і корисний буханець хліба, виготовлений із пшениці, яка вирощена в Уїздцях.
Назар Вань вже не вперше приїжджає до Рівного зі Львова із найрізноманітнішим милом ручної роботи, яке можна було придбати. Але найцікавішим було, коли майстер влаштував майстер-клас із виготовлення мила і всі охочі змогли власноруч виготовити свій мильний шматочок. Пан Назар людина, що випромінює спокій і мудрість, від нього легко сприймалася присутніми на фестивалі нехитра наука миловаріння.
А ті, хто зацікавився рідкісними і корисними рослинами, зупинялися щільним колом біля столика, де йшла розповідь і стояли маленькі саджанці цілющого дерева гінкго, які вирощує рівненська родина Терещуків.
Учасником фестивалю був і рівнянин Ігор Селепина, який разом зі своєю дружиною займаються виготовленням ферментованого «Іван-чаю». Чай смакували, дізнавались про увесь технологічний процес і корисні властивості цього прадавнього українського напою.
Звичайно, всі знають, що краще меду лише мед і тут цей янтарний продукт був з різних регіонів Волині – із Дерманя Рівненської області і з сусідньої Волинської. Бджільництвом займаються цілими сім’ями, залучаючи з малечку і дітей до пасіки.
Окрім цінних екопродуктів, які можна було побачити і придбати, у фестивалі взяли участь шановані і знані фахівці медицини, психології, екології, педагогіки. Сергій Гонгало – відомий на Рівненщині та й в Україні графолог, викладач Острозької національної академії своїм виступом неймовірно захопив слухачів. Унікального спеціаліста-почеркознавця ще довго не відпускали слухачі, задаючи йому сотні запитань і на всі в нього була логічна відповідь.
Вже постійним учасником «Зело» є лікар Валентина Панас, просвітництво якої зрозуміле усім, її поради надзвичайно корисні.
Тут зібралися ентузіасти і громадські діячі, які підготували цікаві реальні проекти зі збереження довкілля. З кожним із них можна було спілкуватися і слухати їх аргументовані виступи.
Фестиваль «Зело» якісно відрізняється від багатьох інших фестів, де переважно найпершим є торгівля будь-чим і багато галасливої музики. Цей фестиваль має більш яскраво виражену громадянську позицію і тематичне спрямування. Спілкування за інтересами, обмін інформацією, майстер-класи, лекції, питання-відповіді, диспути, практичні заняття – це були два насичених цікавих дні на затишному музейному подвір’ї. І якщо в кожній окремій локації було присутніх лише по декілька чоловік, то однак бесіда, лекція, зустріч чи майстер-клас відбувалися якісно і повноцінно. Головне – дістатись розуміння в кожній окремій людині.
Організацією цього екологічного свята займалось декілька чоловік і фінансування його було чисто символічним завдяки окремим благодійникам.
Відвідувачі, які взяли участь у фестивалі в більшості дізнавались про його проведення із соціальної мережі Інтернет. Активно підключаються до проведення «Зело-фесту» громадські активісти і волонтери, переважно молодь. Сьогодні активна життєва позиція нашою молоді, коли є навколо стільки розчарування, додає впевненості і надії на завтра.
І чулося від відвідувачів, навіть від тих, хто прийшов сюди вперше, що у цього фестивалю є хороше майбутнє, бо його організатори сповідують одвічне гасло: «Людина має жити в гармонії з природою».
Наталка та Анатолій Костики
Назар Вань
Юрій Шепелюк
Рівненський краєзнавчий музей
8-го та 9-го вересня
вчетверте
фестиваль «Зело»
рівненські новини
новини рівненщини
новини рівного
рівне
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи