У більшості українських вишів розпочалося навчання. Пропонуємо переглянути світлини з життя волинських студентів, які навчались в Острозі 1920-1930-х. На них можна побачити навчальні аудиторії та студентський гуртожиток. У Острозі виникла найстаріша українська науково-освітня установа - Острозька слов'яно-греко-латинська школа. Заснована 1576-го князем Костянтином-Василем Острозьким. Пізніше вона стала академією та знаходиться в будівлі колишнього монастиря капуцинів. Після польського повстання 1831-го монастир закрили і приміщення стояло пусткою. 1865-1922-х у цих стінах діяло жіноче училище ім. графа Дмитра Блудова. Завдяки зусиллям його доньки Антоніни училище стало відомим всій Російській імперії. Тут працювали знамениті викладачі, проводилась науково-просвітницька робота. При училищі існувало братство ім. Кирила і Мефодія, до роботи в якому була задіяна інтелігенція Волинської губернії. 1923-го в будівлях, які раніше належали монастирю, розмістилась державна вчительська семінарія. В інтернеті показали фотографії британської та американської молоді, зроблені в XIX-початку XX ст. У ті часи було модно фотографуватися з цигарками та книгами.