Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1530043664-zhitelyam-rivnenschini-na-zamitku-scho-take-gerpetichna-angina-i-yak-z-neyu-borotisya
Постійно коли чую слово ангіна, відразу пригадую слова з якогось рекламного ролика «Горло болить – вихід один…». Проте бувають ангіни, коли настає період розпалу хвороби і тоді здається, що усі фармацевтичні засоби ніби втратили свою дію. Саме так буває при герпетичній ангіні. Пам’ятаю нещодавно, як захворіла знайома разом з маленькою дитиною. У обох сильна інтоксикація, відмова від їжі, порушене ковтання, схуднення, тобто сім днів такого пекла, що нікому не побажаєш.
Отож, що ж таке герпетична ангіна?
Герпетична ангіна – це гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусами Коксакі А, рідше Коксакі В і ECHO. Захворювання іноді набуває характеру епідемії, переважно в літній і осінній період року. Носієм вірусу є хвора людина. Зараження відбувається фекально-оральним, повітряно-крапельним чи контактним шляхом. Хвороба вражає переважно дітей перших років життя. Симптоми цього захворювання проявляються не відразу, а тільки через 3-12 днів з моменту зараження і, як правило, виглядають наступним чином:
Діагноз встановлюється на підставі характерної клінічної картини захворювання. Лабораторно можна підтвердити діагноз шляхом виділенням вірусу з носоглотки, калу, а також по наростанню титру антитіл в 4 рази і вище в парних сироватках крові. Швидким методом лабораторної діагностики є ПЛР та ІФА.
Профілактика герпетичної ангіни зводиться до зміцнення імунного статусу організму, дотримання правил особистої гігієни.
Завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень Ю. М. Терентьєва
здоров'я
безпека
захворювання
герпетична ангіна
рівненські новини
новини рівненщини
новини рівного
рівне
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи