Постійне посилання: https://www.rvnews.rv.ua/post/view/1499754938-katoliki-y-pravoslavni-polyaki-y-ukrainci-molilisya-razom-za-zagiblih-pid-chas-volinskoi-tragedii
Біля пам’ятного хреста у Яновій Долині, що в Костопільському районі наРівненщині 9 липня вшанували загиблих в результаті трагічних подій на Волині 1943 року. У пам’ять про Волинську трагедію католики, греко-католики та православні зібралися разом, щоб відслужити Літургію. Священики, дипломати та науковці, як з української, так і з польської сторони, взяли участь у пам’ятному заході, пише Північ-інфо.
Літургію спільно провели: єпископ Казімєж Гурда – ординарій Сєдлєцької дієцезії, отці Римсько-Католицької Церкви Луцької дієцезії, Української Греко-Католицької Церкви на чолі з отцем Володимиром з Костополя, а також представники архієпископа Рівненського УПЦ Київського Патріархату Іларіона.
Помолитися на Костопільщину також приїхали Повноважений Посла Республіки Польша в Києві Яцек Жур, генеральний консул Консульства у Луцьку Вєслав Маріан Мазур, представники університету ім. Кардинала Стефана Вишинського з Варшави, лікарі польського походження з Волині і навіть польські байкери, інформує Костопільська РДА.
Волинська трагедія чи не найсуперечливіша сторінка в історії як України, так і Польщі. Неодноразово ця тема ставала приводом для наукових дискусій, а також політичних маніпуляцій, як однією так і іншою стороною. Поляки її називають «Волинською різаниною». Це обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені УПА та польською Армією Крайовою у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.
рівне
новини рівного
новини рівненщини
рівненські новини
Янова Долина
Літургія
католики й православні
поляки й українці
Волинська трагедія
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи